Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena bei Tarptautinė žuvusiųjų darbe atminimo diena

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena bei Tarptautinė žuvusiųjų darbe atminimo diena

Šiandien, balandžio 28-ąją, minimos dvi darbuotojams svarbios datos – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena bei Tarptautinė žuvusiųjų darbe atminimo diena, kai kalbama ne tik apie darbuotojų saugos ir sveikatos kultūros puoselėjimą, saugią darbo aplinką, bet ir prisimenami bei tylos minute pagerbiami visi žuvusieji darbe.

Kadangi statybų sektoriaus darbuotojai sudaro trečdalį visų mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe, Statybininkų profesinė sąjunga šiandien, 11 val., kviečia tylos minutėle prisiminti ir pagerbti visus žuvusius darbe ir taip prisidėti prie tarptautinės akcijos, kuria siekiama prisiminti visus tuos, kurie išėjo į darbą, tačiau namo nebesugrįžo. Šią akciją rengia dauguma viso pasaulio profesinių sąjungų, o COVID-19 pandemijos akivaizdoje tai tampa dar aktualiau.

Į šią akciją jau jungiasi ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija bei kviečia šiandien, 11 val., minutėlei uždegti žvakelę, jeigu turite tokią galimybę, ar tiesiog mintyse prisiminti tuos, kurie iškeliavo dirbdami.

Gali būti, kad ir Jums asmeniškai teko susidurti su šiais liūdnais atvejais ir pažinoti žuvusius kolegas.

Pažymėtina, kad Lietuvoje 2017 m. įvyko 33 mirtini nelaimingi atsitikimai, 2018 metais – 38, 2019 – 39, taigi mirčių darbo vietose ne mažėja, bet daugėja. Tai rodo ir kylantis mirtinų atsitikimų darbe dažnumo koeficientas (nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, tenkantis 100 000 darbuotojų). Atitinkamai jis 2017 m. buvo 2,7, 2018 m. – 2,9, o 2019 m. – 3,0, ir pagal šį rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus iš eilės patenka į šalių, kuriose mirtinų atsitikimų įvyksta daugiausiai, penketuką. O štai per pirmąjį šių metų ketvirtį jau gauta 11 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė.

Laikas suvokti, kad nelaimingi atsitikimai ne tik kainuoja tūkstančius įmonėms ir atskiriems darbuotojams, o visai visuomenei – milijonus. Tai tiesiogine to žodžio prasme kainuoja gyvybes ir aukštyn kojomis apverčia žuvusiųjų darbuotojų šeimų gyvenimus, kai netenkama brangaus žmogaus ir vieno iš maitintojų. Todėl net ir vienas žuvusysis darbe – tai jau daug, ir būtina siekti nulinės tolerancijos nelaimingiems atsitikimams darbe.

Priede siunčiame šios akcijos plakato maketą.

Kviečiame šia žinute apie atminimo akciją ir saugos darbe svarbą dalintis su savo nariais, kolegomis ir paraginti juos šiandien, 11 val., kartu dalyvauti joje.

Ačiū už solidarumą!

Kartu mes stipresni!

Komentarai išjungti.