EPSU Vykdomojo komiteto posėdis

EPSU Vykdomojo komiteto posėdis

Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU) balandžio 7-8 dienomis nuotoliniu būdu valdybos narius sukvietė į  vykdomojo komiteto posėdį.

Posėdis buvo organizuotas tuo metu, kai balandžio 7 dieną visi  pažymėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Labai svarbu palaikyti sveikatos apsaugos darbuotojus, kurie  yra EPSU nariai ir  visas savo jėgas atiduoda, kad COVID 19 būtų įveikta. Posėdžio metu  valdybos nariai pasisakė, kad vakcinavimas būtų prieinamas visiems.

Posėdžio metu buvo svarstomas Europos gaivinimo planas, naikinant COVID-19 krizės padarinius. Taip pat  pasisakyta prieš viešojo sektoriaus privatizavimą, darbo vietų išsaugojimą, už socialinio dialogo stiprinimą socialinių paslaugų srityje. Daug dėmesio buvo skirta minimalios algos, skaidraus darbo apmokėjimo direktyvoms.

Posėdžio metu didelis dėmesys buvo skirtas ekologijai, klimato kaitai, jaunimo užimtumui, narystės augimo profesinėse sąjungose klausimams.

EPSU Generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan iškėlė Baltarusijos nepriklausomų profesinių sąjungų stiprinimo  ir bendradarbiavimo su EPSU klausimą bei Baltarusijos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos narystės EPSU klausimą.

Viešojo sektoriaus pasaulinės profesinių sąjungų federacijos (PSI) Generalinė sekretorė Rosa Pavanelli kalbėjo apie PSI ateitį, greitesnį viešojo sektoriaus skaitmenizavimą, COVID-19 įtaką  sveikatos apsaugai, verslui, visuomeniniam gyvenimui.

EPSU Moterų komiteto pirmininkė Glorja Mills pabrėžė, kad COVID-19 pandemija didesnę neigiamą įtaką turi moterims, nei vyrams, kad pagal turimą statistiką kasdien pasaulyje žūsta 15 moterų ir kad būtina visiems solidarizuoti jėgas kovai prieš pandemiją, kovai prieš smurtą. Taip pat Glorja akcentavo, kad  būtina išlaikyti tas lygias teises, kurias esame pasiekę.

Posėdžio metu buvo pasmerktas Turkijos prezidento R. T. Erdogano prieštaringai vertinamas sprendimas pasitraukti iš Stambulo konvencijos bei Lenkijos vyriausybės svarstymas trauktis iš Stambulo konvencijos, nors konvencija Lenkijoje buvo ratifikuota 2015 metais.

Dėl Europos Komisijos pirmininkės pažeminimo vizito Turkijoje metu, nutarta  kreiptis į Europos VT pirmininką Charles‘ą Michelį, kuris kartu su ja dalyvavo susitikime su R.T. Erdoganu.

Birželio 23 dieną  nutarta pažymėti pasaulinę valstybės tarnautojo dieną.

Rugpjūčio 16 dieną nutarta Kopenhagoje ir Stokholme organizuoti Darbo laiko balanso (WLB) ir LGBT konferenciją.

EPSU vykdomojo komiteto posėdyje dalyvavo Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Irena Petraitienė

Komentarai išjungti.