Kelionė į Strasbūrą

Kelionė į Strasbūrą

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos atstovai – Kristina Krikštaponienė, Vida Gindvilienė, Aldona Setkauskienė, Dalia Janulienė ir Mindaugas Skačkauskas spalio 15-20 dienomis, Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevčiūtės buvo pakvieti aplankyti Strasbūrą. Kiek anksčiau, tik Europos Parlamento nario Juozo Olekos kvietimu, Europos Parlamente Strasbūre lankėsi ir Birutė Melianienė.

Iš Lietuvos vykome autobusu per Lenkiją ir pirmasis miestas kurį aplankėme, tai „Saksonijos Florencija“ vadinamas Drezdenas. Pasigrožėjome šio miesto įžymybėmis:  Teatro aikšte, Hofkirche bažnyčia, Cvingerio muziejų kompleksu, pasivaikščiojome žavia Briulio terasa palei Elbės upę.

Kitos dienos ryte apsilankėme Europos Parlamente. Mus priėmė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Naudodamiesi multimedijos gidais sužinojome svarbiausius faktus apie Europos Parlamentą, jo narių darbą, po to turėjome galimybę stebėti posėdį. Vėliau – įspūdinga ekskursija po Strasbūro senamiestį, plaukimas laivu. Vakare kviestinės vakarienės metu mėgavomės prancūziškais patiekalais ir gera draugija. 

Kitą dieną lankėmės Ammerschwihro vyndarystės ūkyje,  Kolmaro senamiestyje, vaizdingu „vyno keliu“ vykome į mažą, žavų Riquewihr miestelį.

Grįžtant link Lietuvos pabuvojome Vokietijos mieste Bamberge, grožėjomės „Mažosios Venecijos“ kvartalu. Vienoje iš senamiesčio užeigų ragavome rūkyto vokiško alaus, gaminamo tik šiame mieste.

Esame labai dėkingi kelionės vadovei Linai Šaltienei už apgalvotą ir vykusią kelionės programą, linksmus užsiėmimus autobuse, fantastišką nuotaiką.  Džiaugėmės gidės Eglės įdomiai, netradiciškai pateikiama istorine informacija su valiūkiškais linksmais intarpais.

Vida Gindvilienė

Rokiškio rajono valstybės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

Komentarai išjungti.