KURSAI „CAPACITY BUILDING FOR ORGANISING AND MANAGING TRADE UNIONS“

KURSAI „CAPACITY BUILDING FOR ORGANISING AND MANAGING TRADE UNIONS“

Š. m. gegužės 13-17 dienomis dalyvavau kursuose „Capacity Building for Organising and Managing Trade Unions“ Turine, Tarptautiniame mokymų centre.

Kursų dalyviai suvažiavo iš įvairių Europos ir Afrikos šalių – Bulgarijos, Estijos, Suomijos, Vengrijos, Makedonijos, Maltos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos, Jungtinės Karalystės, Botsvanos, Egipto, Etiopijos, Gambijos, Ganos, Jordanijos, Kenijos, Libano, Liberijos, Mauricijaus, Mianmaro, Svazilendo, Zimbabvės, Nigerijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Sudano. Toks platus šalių spektras leido susipažinti su įvairia profesinių sąjungų veikla, patirtimi, problemomis ir jų sprendimo būdais.
Kursų programa – sudaryta iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Teorinės dalies metu kursų dalyviams pristatyti Tarptautinės darbo organizacijos principai ir standartai, asociacijų laisvės principai, globalizacijos poveikis darbui pasaulyje ir profesinių sąjungų perspektyvos, profesinių sąjungų judėjimo būklė, profesinių sąjungų atsinaujinimo galimybės ir kt. Pristatyti Afrikos ir Europos šalių profesinių sąjungų judėjimai.
Praktinės dalies metu (darbo grupėse) visi dalyviai stengėsi pasidalinti patirtimi iš savo šalių, aptarti profesinių sąjungų veiklos panašumus ir skirtumus. Nors, atrodytų, kad šalys labai skirtingos, bet egzistuoja panašios problemos – naujų narių pritraukimas, profesinių sąjungų susiskaldymas, jaunimo pritraukimas ir pan.
Pranešimus skaitė daug įdomių lektorių – tai Carl Roper iš Didžiosios Britanijos Profesinių sąjungų kongreso (Trade Union Congress, TUC), TDO ekspertas Eddy Laurijssen, jis išsamiai pristatė esamą darbo situaciją globaliu kontekstu, Marco Cilento iš Europos profesinių sąjungų konfederacijos (The European Trade Union Confederation, ETUC).
Kursų aptarimo pabaigoje iškristalizuotos idėjos, kad siekiant geresnių, teisingesnių darbo sąlygų būtina stiprinti profesines sąjungas, šviečiant žmones, kad tik kalbant ir derantis su darbdaviais galime pasiekti visiems naudingų tikslų.
Kursai – labai naudingi ir dėl teorinių žinių, ir dėl užmegztų kontaktų su kitų šalių atstovais. Su Suomijos atstovu iš valstybės tarnautojų sektoriaus, sutarėme dėl galimo Lietuvos atstovų vizito Suomijoje, jo metu galėtume susipažinti, kaip veikia profesinė sąjunga valstybės tarnautojų sektoriuje (Suomijoje 74% darbuotojų – profesinės sąjungos nariai).

 

 

 
Snieguolė Andruškaitė Mikaliūnienė
Žemės ūkio ministerijos profesinės sąjungos
pirminės grupės pirmininkė

Komentarai išjungti.