Susitikimas LR Prezidentūroje

Susitikimas LR Prezidentūroje

Ketvirtadienį, gruodžio 1 dieną, įvyko Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjų susitikimas su Lietuvos profesinių sąjungų atstovais.

Susitikime dalyvavo LR Prezidento patarėjų grupė, kuriai vadovauja Teisės grupės vadovas, Respublikos vyriausias Patarėjas Andrius Kabišaitis ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė ir pavaduotojas Vidmantas Punelis, Lietuvos profesinių sąjungų „Solidarumas“, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos, Lietuvos nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, Regionų profesinių sąjungų federacijos atstovai.

Susitikime buvo aptartos LR Prezidento patarėjų ir profesinių sąjungų atstovų nuomonės bei pateikti pastebėjimai dėl valstybės tarnybos reformos, taip pat ir naujos valstybės tarnybos įstatymo projekto nuostatos. Jau senokai LR Vidaus reikalų ministerijai ir jos atstovams, LR Prezidento kanceliarija, LR Seimo kanceliarija, LR ministerijos ir departamentai, inspekcijos ir kitos valstybinės institucijos bei profesinės sąjungos pateikė projekto rengėjams, pateikė 590 pasiūlymų taisyti, tikslinti šį valstybės tarnybos įstatymo projektą, tačiau kol kas į juos nebuvo atsižvelgta.
Profesinės sąjungos pritaria, kad reforma valstybės tarnyboje ir viešųjų paslaugų sektoriuose yra neišvengiama, nes šių sektorių ateitis – stiprūs ir įgalinti vadovai, kompetentingi ir motyvuoti valstybės tarnautojai, kokybiškos, naujoviškos ir visiems prieinamos paslaugos.

Komentarai išjungti.