Sveikatos priežiūros darbuotojų demonstracija Briuselyje

Sveikatos priežiūros darbuotojų demonstracija Briuselyje

Gruodžio 9 d., penktadienį, Europos viešųjų paslaugų sąjungų federacija (EPSU) Briuselyje, rengia sveikatos priežiūros darbuotojų demonstraciją siekdama paraginti ES sveikatos ministrus imtis skubių pakeitimų, kurie pagerintų darbo sąlygas šiame sektoriuje.

Protestas suvienys darbuotojus iš profesinių sąjungų visoje Europoje. Dalyviai nuo 11.30 val., žygiuos nuo Madou aikštės iki Schumano žiedo , kur netoliese Europos ministrai susirinks į Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybą, sveikatos klausimais.

“Ne taip seniai politikai visoje Europoje gyrė sveikatos ir priežiūros darbuotojus ir vadino juos “didvyriais”, visi plojo, išreikšdami savo dėkingumą. Po dvejų metų šie “didvyriai” mano, kad jie jau pamiršti”, – sakoma EPSU pranešime

“Maži atlyginimai, resursų ir personalo apsaugos trūkumas bei perdegimas, veda link to, kad situacija tampa neatidėliotina. Sveikatos ir socialinės apsaugos darbuotojai negali ir nelauks, kol sistema žlugs”, – pridūrė profesinės sąjungos ir pabrėžė, kad daugelis darbuotojų jau palieka sektorių.

Pranešime teigiama, kad Europa turi įvardinti ir suteikti prioritetinį poreikį skiriamoms lėšoms skirtoms viešosioms paslaugoms sveikatos sektoriuje ir liautis svarstyti apie jų taupymą. „Tai geriausias momentas, kai galite išgirsti svarbiausius ir neįvertintus darbuotojus bei sustiprinti jų pasitikėjimą“.

Penktadienį sveikatos priežiūros darbuotojai žygiuos su savo darbo drabužiais, mojuodami  profesinių sąjungų vėliavomis. Demonstracijoje dalyvaus gausios darbuotojų delegacijos iš Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos, Rumunijos, Nyderlandų ir Vokietijos profesinių sąjungų.

Komentarai išjungti.