Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Grasinimai. Baltijos šalys pagrasino blokuoti ES pagalbos fondą pandemijos pasekmėms mažinti, jei nebus lėšų „Rail Baltica“ projektui. Bendram skolinimuisi per Nuosavų išteklių sprendimų mechanizmą turi pritarti visos ES narės, kad Bendrija galėtų naudotis lėšomis. Vadinasi, tai kelia riziką visos ES narėms, nukentėjusioms nuo COVID-19. Daugiau apie tai čia (liet.).
  • TDO. Išleista nauja Tarptautinės darbo organizacijos ataskaita apie pasaulinį profesinių sąjungų vaidmenį ir jų poveikį pandemijos metu. Viena pagrindinių išvadų yra ta, kad socialinis dialogas neginčijamai išlieka vienu svarbiausių elementų, ieškant sprendimų kriziniais laikotarpiais. Daugiau – čia (liet.), pati ataskaita – čia (angl.).
  • Brexit. ES ir Jungtinės Karalystės prekybos ryšių po Brexit susitarimas pasirašytas. Vis dėlto nemažai aspektų yra žalingi arba neįtraukti į Susitarimo tekstą, todėl Europos profesinių sąjungų konfederacija ragina pasinaudoti proga ir taisyti padėtį per papildomas priemones. Daugiau – čia (liet.).
  • Senėjimas. Europos Komisija paskelbė viešąsias konsultacijas dėl to, kaip geriau spręsti ES visuomenės senėjimo iššūkiu. Daugiau – čia (liet.), iššūkių ir galimybių senėjančiai Europos visuomenei žalioji knyga – čia (angl.).
  • Atsakingas verslas. Nevyriausybinės organizacijos ir profesinės sąjungos sveikina ambicingą Europos Komisijos teisinę iniciatyvą, kuri nustatytų griežtesnius reikalavimus bei išsamesnį tikrinimą kompanijoms dėl žmogaus teisių laikymosi visose tiekimo grandinėse ir reikalautų atsakingo elgesio. Iki vasario 8 d. kviečiame pasirašyti ir palaikyti šią kampaniją! Daugiau – čia (liet.).
  • Konferencija. Jau ryt prasideda tris dienas truksianti bendra Europos profesinių sąjungų konfederacijos ir Europos profesinių sąjungų instituto konferencija „Link naujo socioekologinio susitarimo“. Vienoje iš sesijų dalyvaus ir LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. Renginys nemokamas. Dar galite spėti užsiregistruoti – čia.
  • Atlyginimų skaidrumas. Europos profesinės sąjungos nuogąstauja, kad žadėtos direktyvos dėl skaidraus darbo užmokesčio darbai sustoję ir dėl pandemijos nukelti nežinomam laikui. Europos profesinių sąjungų instituto tyrėja K.Arabadjieva apžvelgia dabartinę padėtį bei teisinį kontekstą. Anot jos, per pandemiją ši direktyva ypač aktuali, nes daugelis esmines funkcijas atliekančių darbuotojų yra būtent per menkai apmokamos moterys. Daugiau – čia (angl.).

https://www.lpsk.lt/2021/02/02/tarptautines-profesiniu-sajungu-naujienos-20/

Komentarai išjungti.