Valstybės tarnybos įstatymo klystkeliai

Valstybės tarnybos įstatymo klystkeliai

Lietuvoje yra tokia praktika, kai įvyksta rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą ir politiškai keičiasi valdančiųjų daugumos sudėtis, visuomet yra keičiamas Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas.
Įstatymo keitimo motyvas paprastai būna tas pats – būtinos šios sistemos esminės pertvarkos. Tačiau, kaip teigia skeptikai, po įstatymo įsigaliojimo nelabai kas pasikeičia.

Tačiau šio įstatymo pakeitimais VRM viceministrė S. Ščajevienės teigimu, pertvarka bus siekiama išgryninti valstybės institucijų funkcijas, jų teikiamas viešąsias paslaugas, o svarbiausia bus siekiama sukurti stiprų vadovų korpusą. Todėl keisis valstybės tarnyboje darbo apmokėjimo tvarka, priartinant prie esamo darbo užmokesčio Lietuvos darbo rinkoje.  Keisis daugelis nuostatų, kaip kad: atostogų  skaičiavimo tvarka, apmokėjimo už įgytą stažą tvarka, mažės valstybės tarnautojų socialines garantijos ir kt.


Jums gali kilti klausimas, kaip tai paveiks valstybės tarnautojus, jų teisėtus lūkesčius ? O jų kol kas niekas neklausė ir manau, kad neklaus.
LVTPS susipažinusi su VTĮ projektu, daugeliui projekte siūlomoms nuostatoms nepritarė
ir savo rašte Vyriausybei bei Vidaus reikalų ministerijai pateikė savo pasiūlymus.

Profesinės sąjungos pasiūlymai žemiau:


LVTPS pirmininkė Irena Petraitienė

Komentarai išjungti.