VILNIUJE RUGSĖJĮ – 2 TŪKSTANČIŲ ŽMONIŲ PROTESTAS PRIEŠ SOCIALINĮ MODELĮ

VILNIUJE RUGSĖJĮ – 2 TŪKSTANČIŲ ŽMONIŲ PROTESTAS PRIEŠ SOCIALINĮ MODELĮ

Profesinės sąjungos rugsėjo pradžioje Vilniuje organizuoja didelį mitingą, kuriame protestuos prieš, anot jų, skubotai priimamą socialinį modelį. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gavo leidimą į renginį surinkti 2 tūkstančius žmonių.

 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuizienė BNS teigė, kad mitingas rugsėjo 10 dieną vyks prie Vyriausybės ir Seimo.

„Norėdami atkreipti dėmesį, kad Darbo kodekso ir kitų teisės aktų keitimas vyksta labai skubotai. Viskas vyksta labai greitai, o iš tiesų tai keičiasi daug kas. Kviečiame visus atvykti į mitingą ir išsakyti savo nuogąstavimus. Pasakysime, ką mes manome apie socialinę partnerystę, apie Vyriausybę, apie skubotumą“, – BNS sakė J. Matuizienė.

Pasak jos, mitingą darbuotojai ir jų atstovai pirmiausiai pradės prie vyriausybės, vėliau Gedimino prospektu pasieks Seimą.

Pasak konfederacijos atstovės, rugpjūčio 26 dieną į Lietuvą pakviesti tarptautiniai ekspertai iš Europos Komisijos, Tarptautinės darbo organizacijos – jiems pateikti profesinėms sąjungoms abejonių sukėlę 48 Darbo kodekso straipsniai.

„Žinoma, mes kreipėmės visur – į Europos profesinių sąjungų konfederaciją, Ekonominių ir socialinių reikalų komitetą, siunčiame visur. Sulaukiame nuomonių, labai mums palankių. Iš tikrųjų, nelabai suprantame, kas vyksta ir kodėl taip reikia skubėti“, – BNS sakė J. Matuizienė.

Jos teigimu, profesinės sąjungos nori, kad socialinio modelio projektą Seimas grąžintų vyriausybei tobulinti.

Trišalė taryba, kurioje dirba profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai, rugpjūtį posėdžiaus dar du kartus – 18 ir 25-ą.

Vyriausybės parengtas socialinis modelis siūlo liberalizuoti darbo santykius bei pertvarkyti „Sodros“ pensijų sistemą. Iš viso planuojama pakeisti apie 40 teisės aktų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo vyriausybės skubėjimą ir tvirtino, kad pirmiausiai reikia rasti sutarimą tarp socialinių partnerių Trišalėje taryboje.

 

BNS informacija

 

Visas tekstas:

http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/110704/vilniuje_rugseji_2_tukst._zmoniu_protestas_pries_socialini_modeli

Komentarai išjungti.