VALSTYBĖS TARNYBOJE PLANUOJAMOS PERMAINOS

VALSTYBĖS TARNYBOJE PLANUOJAMOS PERMAINOS

Jau seniai valdančiosios daugumos siekia permainų valstybės tarnyboje. Ši koalicija taip pat nori reformuoti valstybės tarnybą. Nori, kad ji būtų skaidri, profesionali, lanksti. Apie tai, kaip keisis valstybės tarnybos įstatymas vakar (2014-06-10) Valstybės tarnybos departamente diskutavo Valstybės tarnybos departamento atstovai, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų profesinių sąjungų bei Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos  atstovai.

Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pavaduotoja Dalia Šadžiuvienė ir patarėjas Aistis Rusteika pristatė rengiamą naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo projektą, supažindino su kompetencijų nustatymo valstybės tarnautojams sistema, karjeros kitimo galimybėmis, nauja darbo apmokėjimo tvarka.
Profesinių sąjungų atstovai domėjosi profesinių sąjungų įstaigos, organizacijos vadovų galimybėmis, sprendžiant valstybės tarnautojų darbo, socialines problemas. Išsakyti pasiūlymai, išreikšti pageidavimai šio įstatymo rėmuose aktyviai dalyvauti sprendžiant savo darbuotojų darbo bei socialines problemas.
Profesinė sąjunga siūlo, jog įstatymu būtų įteisinta nuostata, kad visiems vadovams, priėmusiems neteisėtus sprendimus, būtų taikoma finansinė atsakomybė.
 
Aktyvios diskusijos metu profesinių sąjungų atstovams atsakyta į rūpimus klausimus.
Manau, kad keičiant įstatymo redakciją, kūrėjams naudinga diskutuoti su tais žmonėmis, kuriuos konkrečiai palies šis įstatymas, kurie yra praktikai ir geriausiai žino jų darbo vietoje iškylančias problemas.
 

Irena Petraitienė
LVTPS pirmininkė


Komentarai išjungti.