Pasaulinę jaunimo dieną reikalaujame, kad jauniems darbuotojams nebūtų užkrauta našta dėl dabartinės krizės

Pasaulinę jaunimo dieną reikalaujame, kad jauniems darbuotojams nebūtų užkrauta našta dėl dabartinės krizės

Kaip dažnai nutinka ekonominės krizės metu, nuosmukis, kurį sukėlė COVID-19 pandemija, labiausiai veikia jaunimą ir darbo ieškančius asmenis. TDO tvirtina, kad kas šeštas jaunuolis pasaulyje yra bedarbis, ir teigia, kad pandemija „yra trigubas šokas jauniems žmonėms. Tai ne tik panaikina darbo vietas, bet ir trukdo švietimui ir mokymui, sukuria rimtų kliūčių tiems, kurie siekia patekti į darbo rinką ar pakeisti darbo vietą“.

Ši katastrofiška analizė reikalauja tinkamo atsako. Mums reikia ekonomikos atgaivinimo plano, kuris suteiktų jauniems žmonėms galimybių ir užtikrintų jų saugumą. Profesinės sąjungos turi užimti aiškią poziciją: viešasis sektorius vaidina svarbų vaidmenį įveikiant krizę. Krizės ir ekonomikos nuosmukio metu negalima atšaukti ar sustabdyti jaunų žmonių įdarbinimo ir mokymo, siekiant paremti ir išplėsti kokybiškų viešųjų paslaugų teikimą. Aktyvaus jaunimo skyriai ir tinklai vaidina svarbų vaidmenį skatinant ir atkuriant jaunimą.

EPSU jaunimo tinklas stiprina šią poziciją diskusijų ir keitimosi nuomonėmis metu. Neseniai vykusiame jaunimo tinklo susitikime liepos 3 d. matėme įkvepiantį sąjungų, ypač jaunų narių, darbą ir sėkmę. Pavyzdžiui, Hana Llabjani pasidalino, kad jų sąjunga FSSHK (Kosovas) teikė tiesioginę paramą darbuotojams ir savo lėšomis aprūpino medžiagomis. Malte Clemens iš Ver.di (Vokietija) pristatė neseniai priimtą išsamią jaunimo kongreso rezoliuciją. Richardas Tiefenbacheris iš Younion (Austrija), pranešė apie padidėjusį narių skaičių, nepaisant dvigubai padidėjusio jaunimo nedarbo. Pabrėždami nuolatinius iššūkius, su kuriais susiduria jauni darbuotojai dabartinės krizės metu, šią Pasaulinę jaunimo dieną taip pat norime paminėti svarbų jaunų profesinių sąjungų atstovų indėlį juos remiant.

https://www.epsu.org/article/world-youth-day-we-demand-young-workers-must-not-bear-brunt-current-crisis

Komentarai išjungti.