Profesinės sąjungos atstovų iš Armėnijos delegacijos viešnagė  Lietuvoje

Profesinės sąjungos atstovų iš Armėnijos delegacijos viešnagė  Lietuvoje

Rugsėjo pirmąją savaitę Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos valdybos nariai susitiko su kolegomis iš Armėnijos. Lietuvoje keturias dienas viešėjo devyni Armėnijos valstybės tarnautojų, savivaldybės ir viešųjų paslaugų sektoriaus darbuotojų profesinės sąjungos atstovai.

Antrą kelionės dieną profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Lietuvos Seimo nariais Algirdu Sysu ir Kęstučiu Vilkausku, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos valdybos nariais, pabuvojo ekskursijoje Seime.

Svečius domino,  kokius naujausius teisės aktus pastaruoju metu priėmė Lietuvos Seimas, kokias dirbančiųjų problemas sprendžia Seimo nariai, kaip Seimo nariai padeda profesinių sąjungų atstovams įgyvendinti jų keliamas problemas, jų tikslus. Susitikimo metu buvo pasidalinta valstybės tarnybos reformos eiga Lietuvoje, jos gerąsias ir blogąsias įgyvendinimo puses.

Kolegos iš Armėnijos papasakojo apie sudėtingą politinę ir ekonominę situaciją Armėnijoje, konfliktą su Azerbaidžano Respublika,  dalyvavusių Seimo narių klausė, kokia yra jų nuomonė apie konflikto Kalnų Karabache sprendimo galimybes.

Daugelis šios delegacijos narių Lietuvoje lankėsi pirmą kartą.  Buvo organizuotos ekskursijos po Vilniaus senamiestį, aplankyti Trakai, Trakų pilis.

Mus labai nudžiugino, kad juos viskas Lietuvoje sužavėjo : matytų pastatų stilių įvairovė, žalios gatvės, parkai ir sutikti draugiški lietuviai.

Esant tokiai sudėtingai geopolitinei situacijai visame pasaulyje, susitikti su naujais draugais ir toliau plėtoti bendradarbiavimą yra didelė vertybė.

Irena Petraitienė

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

EESRK Išorės santykių skyriaus (REX) ES ir Armėnijos pilietinės platformos narė

Komentarai išjungti.